Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 83

Domowe biuro – jak stworzyć przyjazną przestrzeń do pracy w mieszkaniu?

Dom to nasze ulubione miejsce. Czujemy się tam komfortowo, a przytulna atmosfera sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i spokojni. Praca w domu, którą wielu z nas polubiło w ostatnim czasie, jest jeszcze przyjemniejsza, gdy stworzysz sobie wygodną przestrzeń, by komfortowo wykonywać służbowe zadania. Może chcesz urządzić Twoje domowe biuro z nami?

Dom - jedno słowo, w którym mieści się tak wiele emocji: miłość, spokój, radość. Obecnie spędzany we własnych czterech ścianach wiele czasu, dzięki czemu możemy więcej uwagi poświęcić naszym bliskim. Wspólne rozmowy, maratony filmowe, wieczory gier – sposobów na wykorzystanie wspólnych chwil jest wiele. Ostatnio w dom to również miejsce naszej pracy. To rozwiązanie ma wiele plusów – w domowym zaciszu możesz łatwo się skupić, zrelaksować, spojrzeć na wykonywaną pracę z innej perspektywy. By być jeszcze bardziej kreatywnym, wydajnym i skutecznym warto stworzyć odpowiednia przestrzeń, w której będziesz mógł się rozwijać. Domowe biuro, by home office był jeszcze przyjemniejszy.

Pierwszy krok – znalezienie odpowiedniego miejsca

By swobodnie wykonywać zadania, potrzebna jest odpowiednia przestrzeń, gdzie będziesz mógł spokojnie i wygodnie usiąść. Rozłożyć komputer i potrzebne Ci materiały. Warto pomyśleć o tym, by ustalić pewne zasady z domownikami. Dzięki temu będziecie ze sobą współpracować i wspólnie cieszyć się, że możecie być ze sobą blisko, nawet pogrążenie w Waszych sprawach. Własna przestrzeń do pracy, w której czujesz się dobrze, sprawi, że wykonywanie zawodowych obowiązków będzie szło sprawnie. Warto stworzyć wyjątkowy kalendarz z Twoimi zdjęciami na drewnianym materiale, by nie stracić poczucia czasu.

Drugi krok – sprzęt, który ułatwi organizację

Jesteś typem osoby, która na biurku ma idealny porządek, czy wolisz pracować w chaosie? A może łączysz obie te cechy? Jedno jest pewne, przestrzeń do pracy powinna być funkcjonalna i dopasowana do Twojego stylu. Zadbaj o to, aby wyposażyć ją w wygodne krzesło, oświetlenie oraz oczywiście biurko, które zagospodarujesz, tak jak lubisz najbardziej. Na pewno znajdzie się na nim komputer, monitor, myszka. Praca przy komputerze na przykład w czasie wypełniania tabelek jest dużo łatwiejsza, gdy używasz myszki. A zdecydowanie wygodniej się nią manewruje, gdy masz do dyspozycji podkładkę. A co powiesz na to, żeby stworzyć Twoją spersonalizowaną podkładkę pod myszkę z Twoim ulubionym zdjęciem? Może postawisz na zdjęcie Twojego dziecka, które zrobiłeś w czasie wiosennego pikniku w parku? Praca stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Krok trzeci – podział domowego biura na strefy

Tradycyjne biura często oferują przestrzeń do pracy z ludźmi w open space, ale także możliwość pracy w samotności i organizowania spotkań i burz mózgów. Organizując domową przestrzeń do pracy, warto stworzyć sobie dwie strefy. Tę do pracy online – przed komputerem, gdzie odpisujesz na maile, kontaktujesz się z kolegami z pracy oraz tę do pracy offline. Gdzie możesz umieścić dokumenty, zapisać Twoje pomysły i dać sobie przestrzeń na bycie kreatywnym. Praca zdalna wymaga umiejętności zorganizowania się i ułożenia harmonogramu. W strefie offline warto ustawić przybornik, gdzie znajdą się długopisy, zakreślacze, linijka oraz zszywacz i dziurkacz.

Warto mieć pod ręką również notatnik, w którym będziesz mógł zapisać Twoje pomysły oraz zadania. Warto postawić na ten spersonalizowany, z własnym zdjęciem, który będzie przypominał Ci o beztroskich chwilach relaksu w czasie weekendowej wycieczce z rodziną.

W czasie home office warto pamiętać o przerwach

Przez lata pracy w tradycyjnym biurze na pewno wyrobiłeś sobie wiele nawyków. Warto kontynuować je w domu. Jeśli dzień w pracy zaczynasz od kawy lub herbaty i szybkiego przeglądu najważniejszych newsów branżowych, to pracę w domu rozpocznij w podobny sposób. A może chciałbyś mieć Twój wyjątkowy kubek z ulubionym zdjęciem? Świetnym pomysłem jest wykorzystanie kadru jednego z pierwszych spacerów po parku, kiedy Twój maluch sam przeszedł trasę. Dzięki temu rozpoczniesz dzień w Twoim domowym biurze z najlepszym możliwym nastawieniem.

Możliwość zdystansowania się od istotnych kwestii w pracy sprawia, że łatwiej stawiasz czoła obowiązkom i możesz lepiej ocenić sytuację. Dlatego w Twoim domowym biurze, warto pomyśleć o elementach, które pozwolą Ci się na chwilę skupić na innej sprawie. Dlatego warto, by Twoja przestrzeń była wypełniona osobistymi akcentami. Świetnym pomysłem jest umieszczenie Fotoobrazów. Możesz wykorzystać spokojne krajobrazy lub romantyczne ujęcia z Twoją ukochaną osobą.

Życzymy miłego urządzanie Twojego domowego biura i jeszcze przyjemniejszej pracy w systemie zdalnym!