Status zamówienia
Info
Obsługa Klienta
+48 77 406-31-83
Ojciec i córka na rodzinnych wakacjach w Grecji

Pomysł na projekt CEWE FOTOKSIĄŻKI: Twoja osobista Kronika z podróży

Układ jak u profesjonalisty - w ramach wspólnego projektu GEO Saison i CEWE przygotowali dla Ciebie wyjątkową CEWE FOTOKSIĄŻKĘ. Dzięki wakacyjnym zdjęciom znanego reportera i fotografa podróżnika Hauke ​​Dresslera projektanci GEO Saison zabrali się do pracy. Szybko się pojawił pomysł na Kronikę z podróży. Chronologiczna historia opowiedziana na podstawie imponujących, pięknych lub po prostu zabawnych przeżyć. Pozwól się zainspirować układem, motywami i licznymi wskazówkami projektowymi, a na końcu artykułu pobierz szablon układu swojej Kroniki podróży.

Okładka dziennika podróży autorstwa Hauke ​​Dresslera
Okładka, gdy ją oglądasz, sprawia radość w oczekiwaniu na więcej treści

Istnieje wiele sposobów na stworzenie fotoksiążki. Zdecydowaliśmy się na pamiętnik z podróży o charakterze magazynu. Składa się on z poszczególnych rozdziałów w porządku chronologicznym, poczynając od przybycia na miejsce wypoczynku, a kończąc na wyjeździe. Zapisz jego strukturę w spisie treści. Może być również bardzo przydatny jako luźny "harmonogram zdjęć" na następne wakacje. Przykładowo, nie zapomnij zrobić zdjęć swojego przyjazdu i wyjazdu, zakwaterowania, wycieczek, ulubionych miejsc i kulinarnych przysmaków, aby mieć odpowiednią bazę fotografii do swojej fotoksiążki po kolejnej podróży.

Każdy rozdział ma tytuł. Krótko opisz treść w linii poniżej. Przedstaw mieszankę różnych typów zdjęć z wakacji. Zmieniaj perspektywę fotografii. Mieszaj portrety, bardzo bliskie ujęcia i duże krajobrazy - to budzi ciekawość. Uważaj jednak, aby od razu nie użyć najlepszych zdjęć. Dzięki spisowi treści wszystkie informacje są przejrzyście uporządkowane, a później łatwiej będzie wybierać zdjęcia. Nasza rada: najlepiej dokonać selekcji wspólnie z kimś, kto nie robił zdjęć podczas wakacji, a może obiektywnie powiedzieć, które kadry wzbudzają ciekawość.

Strona wewnętrzna fotosiążki Hauke ​​Dresslera
Aby osiągnąć charakter magazynu, potrzebny jest czytelny spis treści

Pobieranie układów - tak to działa

1. Pobierz Oprogramowanie CEWE FOTOŚWIAT i zainstaluj je na swoim komputerze

2. Pobierz szablon układu.

3. Rozpakuj plik ZIP i otwórz go podwójnym kliknięciem.

4. W razie potrzeby zamień czcionkę i możesz wypełnić pola obiektów w układzie własnymi zdjęciami.

** Wskazówka: ** w Google-Fonts znajdziesz setki bezpłatnych czcionek. Użyliśmy czcionki PT\ _Serif.

Podwójna strona z dziennika podróży Hauke ​​Dresslera
Aby zdjęcia robiły odpowiednie wrażenie, potrzebują dużo miejsca na podwójnej stronie

Pomysły na projekty i nie tylko

Struktura i widoczność

Najważniejsze: pomyśl wcześniej o podstawowym układzie, konstrukcji. A potem trzymaj się tego konsekwentnie. W ramach tej struktury nadal masz dużą swobodę w zakresie drobnych kombinacji bez optycznego "rozpadu książki". Na przykład zdjęcia mogą się nakładać - tworzy to wiele warstw. Można trochę pobawić się zdjęciami i proporcjami. Upewnij się tylko, że nie zasłaniasz żadnych ważnych elementów zdjęcia. Nikt nie lubi mieć zasłoniętej twarzy.

Wskazówka do zdjęć

Skoncentruj się na jednej osobie na zdjęciach grupowych - Twoich głównych bohaterach. Obraz grupowy wygląda na żywszy, gdy ma kilka warstw. Możesz to osiągnąć na przykład za pomocą głębi ostrości lub przestawiając osoby. Wybierając zdjęcie, zwróć uwagę na zmianę perspektywy.

Córka Haukego ​​cieszy się cudownym widokiem
Cudowny krajobraz i najlepsza pogoda na wakacjach rodziny Dressler

Czas na selfie

Pokaż swoje ulubione miejsce, najlepiej ze wszystkich stron, we wszystkich szczegółach. Ale pamiętaj: zdjęcia ożywiają ludzie: Ty i twoja rodzina. W CEWE FOTOKSIĄŻCE znajdzie się również miejsca na umieszczenie selfie na całej stronie. Nie musisz do tego koniecznie używać smartfona, może być też odwrócony aparat na wyciągniętym drążku.

Porada do kolaży zdjęć

Osoba na pierwszym planie również może zostać rozmyta, stwarza to napięcie i emocje. Kolory biały i niebieski są elementami łączącymi ludzi oraz miejsca na tej podwójnej stronie.

Hauke ​​i jego córka na pikniku na plaży
Mała przekąska na plaży

Miejsce tutaj!

Biała przestrzeń - czyli biała, pusta przestrzeń po bokach - to nie tylko luka, ale bardzo wyjątkowy i bardzo ważny element projektu. Biała przestrzeń tej samej wielkości wprowadza porządek i spokój do fotoksiążki. Tutaj widać, że obraz poziomy po lewej i obraz kwadratowy mają taką samą odległość od krawędzi, jak obraz po prawej. Te niewidoczne linie orientacji zatrzymują spojrzenie. Nie bądź zbyt oszczędny z pustą przestrzenią tylko dlatego, że chcesz pomieścić więcej zdjęć.

Wskazówka do zdjęć

Baw się bliskością i odległością - podobnie jak w przypadku formatów graficznych. Możesz także wybrać się na krótką wycieczkę, aby odkryć nowe perspektywy.

Lato, słońce i morze - idealne rodzinne wakacje

Pozdrowienia z Hollywood

Opowiedz scenę jak z filmu: kilkoma obrazami tworzącymi małą fabułę. Możesz także kliknąć uzyskując większy obraz.

Wskazówka do zdjęć

Zdjęcia pod światło z długimi cieniami mogą wydawać się szczególnie nastrojowe. Znajdź odpowiednią ostrość i nie ustawiaj zbyt dużej przysłony.

Hauke ​​Dressler fotografuje wszystkich razem na molo o zachodzie słońca
Rodzina Dressler delektuje się wieczornymi godzinami

W pudełku

Tytuł „Ostatni wieczór” został celowo pokazany na zdjęciu. W programie CEWE możesz umieścić tekst - również w linii tytułu - w polu tekstowym i nadać mu kolor tła (tutaj: biały). Możesz umieścić to pole tekstowe w odpowiednim miejscu, również na zdjęciu. Takie pole tekstowe wygląda jak własny element obrazu. Tekst jest zawsze czytelny, a tytuły są bardziej widoczne.

Wskazówka dotycząca zdjęć

Zachód słońca jest zawsze przepiękny - ale obraz po lewej czerpie napięcie z układu w górnej części i ludzi niosących słońce na rękach. Aby osiągnąć ten efekt, aparat i ludzie muszą być precyzyjnie wyrównani.

Od wskazówek projektowych po program projektowy

W ten sposób Twoje wspomnienia stają się namacalne