Status zamówienia
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 83

Historia inspirującej pasji do zdjęć – poznaj CEWE

NASZA HISTORIA, NASZA DUMA

Początki CEWE sięgają roku 1912, gdy w Niemczech Carl Wöltje otworzył swój kameralny, specjalistyczny sklep fotograficzny. W codziennych pracach właścicielowi pomagał zięć – Heinz Neumüller, który w 1961 r. postanowił otworzyć własną firmę. Nazwał ją na cześć teścia – CeWe Color, od inicjałów Carla Wöltje. Fundamentem CEWE od początku były mocne, rodzinne relacje, pełne wzajemnego szacunku, zrozumienia i miłości – i tak jest do dziś.

W KIERUNKU INNOWACJI

Firma twórczo rozwijała się w wielu kierunkach związanych z fotografią, zaskakując ponadprzeciętną kreatywnością. W latach 90. zdjęcia wykonywano tylko aparatami kliszowymi, więc efekt końcowy znany był dopiero po wywołaniu.

Grupa CEWE, jako jedna z pierwszych na rynku, wprowadziła ważne innowacje, takie jak np. fotoindeks. Możliwość wydrukowania kolorowych miniaturek zdjęć na jednym arkuszu była prawdziwym przełomem! Bezpowrotnie minęła era, w której konieczne było przeglądanie negatywów i na tej podstawie wybieranie zdjęcia do realizacji.

Kolejny krok milowy to stworzenie fotokiosku, umożliwiającego samodzielne drukowanie fotografii. Wystarczy do wejścia USB podpiąć smartfon lub inny nośnik pamięci albo skorzystać z intuicyjnej aplikacji, aby po kilku minutach cieszyć się wydrukowanymi zdjęciami, które na miejscu można też modyfikować. Odtąd proces wywoływania zdjęć stał się prosty i dostępny dla wszystkich.

CENTRUM PRODUKCYJNE W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU

CEWE stało się międzynarodową grupą i posiada kilkanaście centrów produkcyjnych w Europie. Jednym z nich jest zakład w Kędzierzynie-Koźlu, w którym w sezonie pracuje nawet 300 osób. Umożliwia ono odpowiedzialne tworzenie zaawansowanych fotoproduktów premium i jest miejscem o wyjątkowej kulturze, cenionej przez pracowników.

W Polsce, CEWE prowadzi działalność produkcyjno-handlową już od 1995 roku. W nowych halach produkcyjnych, kędzierzyńskie laboratorium CEWE rozpoczęło swoje działanie w 2003 roku, umożliwiając szybką produkcję dużych ilości spersonalizowanych fotoproduktów, tworzonych według indywidualnych projektów Klientów w całej Europie.

Produkcja wyposażona jest w bardzo szerokie spektrum urządzeń technicznych – od prostych urządzeń termosublimacyjnych, nowoczesnych urządzeń poligraficznych czy przemysłowych urządzeń do produkcji tradycyjnych zdjęć aż po druk wielkoformatowy. Obejmują one kilkanaście niezależnych linii produkcyjnych.

PIERWSZE SALONY

Miłość do fotografii, połączona z nowoczesnym podejściem, sprawiły, że produkty CEWE zyskały ogromną popularność w wielu krajach. Aby ułatwić Klientom szybkie drukowanie zdjęć oraz umożliwić zakup sprzętu fotograficznego oraz fotoproduktów, marka zaczęła otwierać dedykowane salony w wielu krajach – m.in. w Norwegii (JAPAN FOTO) czy Czechach (FOTOLAB). Tak i w Polsce, w 1995 roku, pojawił się FOTOJOKER.

Pierwsze salony FOTOJOKER powstały w Warszawie, Kędzierzynie-Koźlu, Kutnie, Wrocławiu oraz Częstochowie. Zaledwie rok później, w 1996 roku, w całym kraju działało już 50 salonów! W 1997 roku ruszył pierwszy fotokiosk w Polsce, umożliwiający wszystkich chętnym szybkie, samoobsługowe wywoływanie zdjęć. W 2000 roku Klienci zyskali też możliwość drukowania fotografii z aparatów cyfrowych.

CEWE I FOTOJOKER TO JEDNA RODZINA

Pasja tworzenia, szybkie reagowanie na zmieniające się trendy oraz nieustanne kreowanie nowych rozwiązań pozwoliły zdobyć zaufanie milionów miłośników fotografii. Od 2018 roku wszystkie fotoprodukty oraz usługi występują pod jednym logo – CEWE FOTOJOKER.

W całej ofercie doskonale zorientowani są doradcy, którzy uważnie słuchają potrzeb. Potrafią dobrać i zaproponować sprzęt fotograficzny, zarówno dla starszej osoby czy początkującego hobbysty, jak i dla doświadczonego pasjonata fotografii. Z przyjemnością wskażą, w jaki sposób można najlepiej wykorzystać swoje zdjęcia i zrobić z nich pamiątki lub oryginalne prezenty na lata. Pomogą też w pierwszych projektach lub wręcz zaprojektują CEWE FOTOKSIĄŻKĘ od początku do końca.

Klienci bardzo doceniają profesjonalizm obsługi i możliwość wygodnego wybierania sprzętu fotograficznego, samodzielnego wywoływania zdjęć, projektowania unikalnych prezentów dla bliskich oraz dekorowania wnętrz domów i mieszkań w niepowtarzalny sposób.

DUŻO WIĘCEJ NIŻ MIEJSCE PRACY

We wrześniu 2021 roku firma CEWE Sp. z o.o. uzyskała prestiżowy certyfikat Great Place to Work® - światowy autorytet w dziedzinie kultury miejsca pracy. Pracownicy wzięli udział w szczegółowym procesie badania poziomu satysfakcji z pracy – Trust Index ™, co pozwoliło uzyskać całościowy i pełny obraz organizacji jako przyjaznego miejsca o wyjątkowej kulturze pracy.

FOTOPRODUKTY

Oferta CEWE jest bardzo szeroka a każdy, kto zawodowo lub hobbystycznie zajmuje się fotografią, znajdzie w niej mnóstwo pomysłów na kreatywne zaprezentowanie zdjęć. Niekwestionowanym bestsellerem jest CEWE FOTOKSIĄŻKA, która wyróżnia się jako najczęściej kupowany produkt w swojej kategorii na międzynarodowym rynku fotograficznym.

Dużym zainteresowaniem cieszą się fotoobrazy. Wyjątkowe dekoracje ścienne, stworzone z ulubionych zdjęć, są niezwykłą i oryginalną ozdobą, dedykowaną zarówno do domu, jak i do przestrzeni biurowych. Dla osób ceniących połączenie designu z użytecznością, projektanci CEWE przygotowali kubki do samodzielnego ozdobienia zdjęciami. Świat CEWE daje tez możliwość stworzenia wielu osobistych fotogadżetów, m.in. puzzli, magnesów, fotonaklejek czy zegarów ze zdjęciem.

LOKALNIE I ODPOWIEDZIALNIE

Zaangażowanie społeczne i dbałość o środowisko to nasze priorytety. Zrównoważony rozwój jest w CEWE ciągłym procesem doskonalenia pomiędzy aspektami ekonomicznymi, wyzwaniami społecznymi i środowiskiem. Oczekiwany proces urzeczywistnia się w licznych projektach innowacyjnych i transformacyjnych, a pracownicy ze wszystkich dziedzin wnoszą do niego swoją wiedzę specjalistyczną.

Od 2016 roku wszystkie usługi i produkty CEWE wykonywane są w sposób neutralny dla klimatu, co potwierdza Certyfikat Zrównoważonego Rozwoju. Aby zrównoważyć emisję CO2 , powstającą w trakcie działalności produkcyjnej, CEWE współpracuje z organizacją ekologiczną ClimatePartner. Firma wspiera także projekt ochrony i ponownego zalesiania lasu Kasigau Wildlife Corridor w Kenii. Pozwoliło to dotychczas zrekompensować środowisku ponad 100 000 000 kg CO2 .

CEWE angażuje się w akcje charytatywne. Od wielu lat firma jest partnerem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, które wspiera zarówno globalnie, jak i lokalnie. Dzięki wyjątkowemu konkursowi fotograficznemu – CEWE Photo Award marka CEWE jednoczy pasjonatów fotografii oraz działalność charytatywną, bowiem za każde zgłoszone zdjęcie CEWE przekazuje 10 eurocentów na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych na całym świecie.

Fotoprodukty CEWE wykonywane są z dbałością o detale i charakteryzują się najwyższą jakością, co potwierdzają liczne nagrody TIPA. Jakość produktów każdego dnia doceniają Klienci z różnych miejsc na świecie. Kędzierzyńskie laboratorium, oprócz tego, że każdego dnia tworzy tysiące innowacyjnych fotoproduktów, jest też wyjątkowym miejscem pracy dla wielu osób z regionu opolskiego. CEWE wspiera także lokalnego Mistrza Europy 2021 – klub sportowy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Jakość, dbałość o szczegóły, szacunek do ludzi i troska o środowisko – to filary odpowiedzialnego rozwoju CEWE, dzięki którym marka zdobyła duże uznanie wśród Klientów i autorytetów z branży fotograficznej. CEWE tworzy produkty z pasją, przedstawiające wykonane z miłością zdjęcia. Efektem są unikalne minidzieła sztuki, które wnoszą pozytywne emocje w codzienne życie – zarówno Klientów, jak i pracowników.

CEWE to…

ludzie oraz ich ogromna wiedza i pasja,…

nowoczesny park technologiczny,…

najwyższa jakość potwierdzona nagrodami,…

troska o zrównoważony rozwój, a także…

wsparcie lokalnych i globalnych inicjatyw.