Status zamówienia
Info
Obsługa Klienta
+48 77 406-31-83

Jak zaprojektować zachwycającą okładkę CEWE FOTOKSIĄŻKI?

Wyjątkowe chwile i wyjątkowe emocje. Twoja CEWE FOTOKSIĄŻKA opowiada całą Twoją historię i uczucia z nią związane. Uchwyć ten nastrój i stwórz okładkę, która inspiruje i zachwyca od pierwszego wejrzenia. Jeśli chodzi o projektowanie, to warto pamiętać, że wyobraźnia nie ma granic. Może postawisz na jedno zdjęcie, które będzie otwierać Twoją opowieść, a może połączysz ze sobą kilka fotografii?

Klientka CEWE, Julia Jentzsch, wybrała żywiołowy kolaż podczas projektowania swojej okładki. W ten sposób podkreśla różnorodność swoich przeżyć, dzięki czemu temat „miejskiego lata” jest jeszcze ciekawszy. Trójkąty wyglądają figlarnie i emanują lekkością lata. Niemniej jednak ogólny obraz wygląda harmonijnie dzięki dopasowanej kolorystyce. Częściowo figlarna, częściowo liniowa struktura okładki zaskakuje jednolitością i różnorodnością jednocześnie.

Wskazówka

Julia Jentzsch swoim projektem udowadnia, że ​​nie zawsze warto stawiać tylko na jedno zdjęcie na okładce. W przypadku jej fotoksiążki kilka fotografii oddaje wyjątkowy nastrój i zapowiada tematykę jej historii.

Wybór zdjęć tytułowych

Wybierając swoją lub swoje fotografie na okładkę, po prostu kieruj się następującą podstawową zasadą - zdjęcie na okładce powinno przybliżyć temat Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI. Chcesz przejrzeć swoją poprzednią wakacyjną podróż? Wybierz na okładkę widok lub efektowny kadr przedstawiający krajobraz. A może wolisz pokazać fotografię, która jest bardziej osobista? Pokaż zatem, zdjęcie swojej ulubionej kawarii lub kadr, na którym uchwyciłeś widok z okna Twojego hotelu.

Wskazówka

Bezchmurne, czyste, błękitne niebo. Płytkie fale na morzu. A może zdjęcie dużego pokoju i w centrum uwagi monochromatyczna ściana? Tego rodzaju fotografie idealnie nadają się na okładkę. Monochromatyczna przestrzeń to świetne miejsce na tytuł. Jest nie tylko dobrze wyeksponowany, ale przede wszystkim czytelny. Jeśli wybierasz się na następne wakacje z tą myślą, możesz poszukać odpowiednich miejsc do wykonania zdjęć.

Uszlachetnienie na okładce

Uszlachetnienie nada Twojej fotoksiążce niezwykłego i wyjątkowego wyglądu. Wykorzystaj uszlachetnienie w kolorze złotym lub srebrnym w tytule, ten rodzaj projektu idealnie nadaje się do tematów takich jak rocznice, śluby i inne uroczystości rodzinne. Wypukły lakier dekoracyjny natomiast nadaje fotografiom z podróży wyjątkowego charakteru. Jeśli wolisz subtelny wygląd, to tła i style uszlachetnione na całej powierzchni lakierem dekoracyjnym są odpowiednie dla Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI.

Wskazówka

Kolor i typ preferowanej czcionki również mogą sprawić, że Twoja fotoksiążka będzie zachwycać. Wybierz kolor, który jest również częścią flagi narodowej miejsca, w którym spędziłeś wakacje. W zależności od potrzeb możesz użyć flag lub herbów z obszaru "Cliparty" lub wstawić własną grafikę. Ważne jest, aby zapisać grafikę w popularnym formacie obrazu, takim jak JPG.

Złoty podział

Stosunek podziału obszaru, który wydaje się szczególnie harmonijny dla ludzkiego oka jest nazywany złotym podziałem. Malarze i fotografowie działają zgodnie z tą zasadą, dlatego nie rozdzielają zdjęcia na równe części. Stosunek ten wynosi dokładnie 62 do 38 procent. Aby jednak było łatwiej zapamiętać, możesz po prostu użyć zasady trójpodziału. Jest bardzo zbliżony do złotego podziału i odpowiada stosunkowi dwóch trzecich do jednej trzeciej. Dzięki złotemu podziałowi układ okładki może również wyglądać bardzo harmonijnie. W razie wątpliwości przesuń obiekt nieco w lewo lub w prawo, aby tytuł miał wystarczająco dużo miejsca.

Mniej znaczy więcej

Możesz również pracować z jednym obrazem i obejść się bez pisania lub elementów dekoracyjnych. Po prostu umieść go w pełnym rozmiarze w tytule - lub umieść go na jednolitym tle.

Zaprojektuj swoją wyjątkową okładkę

Dzięki bezpłatnemu programowi projektowemu CEWE Fotoświat zaprojektowanie okładki jest bardzo proste! Możesz umieszczać swoje zdjęcia w dowolnym miejscu, i bawić się kolorami i kształtami lub różnymi czcionkami. Uruchom swoją kreatywność.

Przenoszenie kolorów

Aby przenieść kolor ze zdjęcia na tekst, wykonaj kilka czynności. Przeciągnij zdjęcie na stronę i utwórz nowe pole tekstowe. Następnie wprowadź żądany tekst i otwórz funkcje tekstowe „Kolor czcionki” w górnym menu. Kliknięcie „Wybierz kolor” otwiera okno edycji. Tutaj znajdziesz pipetę w dolnej części. Możesz przeciągnąć je na żądany obszar zdjęcia. Kolor został przyjęty. Potwierdź swój wybór przyciskiem „ok”.

Projektuj za pomocą trójkątów

Aby zaprojektować okładkę z trójkątami, jak Julia Jentzsch, użyj masek z kategorii „Kształty”. Najpierw wstaw zdjęcia. Następnie umieść trójkątne maski na zdjęciach i prawym przyciskiem myszy wybierz funkcję „Obróć obiekty w prawo” i „Obróć zdjęcie w prawo” dwa razy dla co drugiego zdjęcia. Wyrównaj odstępy między zdjęciami. Skorzystaj z inteligentnych linii pomocniczych z menu „Aranżacja” u góry.

Grupy zdjęć

Możesz grupować zdjęcia, przytrzymując lewy przycisk myszy i rysując ramkę wokół wszystkich zdjęć, które chcesz edytować lub umieścić je razem. Jeśli teraz otworzysz menu kontekstowe prawym przyciskiem myszy, możesz użyć odpowiedniej opcji, aby wybrać „Wyrównaj obiekty”. Dzięki opcji „Rozłóż obiekty w poziomie” odległości są znormalizowane i można przenosić wszystkie zdjęcia razem.

Od wskazówek projektowych po program projektowy

W ten sposób Twoje wspomnienia stają się namacalne