Status zamówienia
Info
Obsługa Klienta
+48 77 406-31-83
Klientka Astrid Barth uwieczniła swoja wycieczkę na Karaiby w CEWE FOTOKSIĄŻCE

Projekt CEWE FOTOKSIĄŻKI: od pomysłu do realizacji

Jeśli chcesz, aby Twoja fotoksiążka naprawdę zachwycała, warto wcześniej opracować pomysł na to, jak ma wyglądać cąły projekt. Oprócz określenia tego, jakie zdjęcia mają się wnije pojawić, warto poświęcić chwile, aby zastanowić się jako kolorystyka będzie domoniwała w fotoksiążce. Zastanów się również nad tym, czy chciałbyś umieścić jeszcze inne elementy graficzne. Brzmi skomplikowanie? Ależ nie! Ponieważ im dokładniej i z wyprzedzeniem zaplanujesz projekt swojej fotoksiążki, tym łatwiej i szybciej skończysz - a rezultat Cię zachwyci.

"Układ jest fajny, gdy strony są zróżnicowane i nadal są zgodne z ogólną ideą".

Podwójne strony (rozkładówki) zyskują dzięki kontrastom

Nasza klientak Astrid Barth projektując swoją CEWE FOTOKSIĄŻKĘ z wyprawy na Karaiby po wybraniu zdjęć postawiła na jedną z najważniejsych zasad przy projektowaniu, czyli na kontrasty. Na wielu podwójnych stronach zestawiła wiele małych zdjęć z jednym dużym. Ponadto bawi się różnorodnymi, przejrzystymi tłami, które nabierają charakteru dzięki oprawie Lay-Flat (płaskie łączenie podwójnych stron ) w formacie XXL.

Widoczny jest również ich wybór tzw. "przeszkadzacza". Szara, okrągła powierzchnia ma wiele zastosowań: z jednej strony tworzy dodatkowy kontrast kolorystyczny ze zdjęciami, z drugiej służy jako marker dla informacji. Ponieważ okrąg pojawia się raz po raz na różnych stronach książki, staje się elementem łączącym - od okładki do końca.

Mapa oznacza początek rozdziału. Połączone zdjęcia są odniesione do mapy za pomocą strzałek.
Mapa na początku każdego rozdziału dostarcza wskazówek co do treści kolejnych stron. Szczególną atrakcją są zintegrowane zdjęcia.

Ucz się na bazie układu profesjonalnego wydawnictwa

Ogólnie rzecz biorąc, teksty mogą podkreślać efekt twoich zdjęć, nie rozpraszając uwagi. Na przykład w profesjonalnych układach magazynów większe podpisy pod zdjęciami od dawna są używane jako element stylu. Ponieważ nie zawsze potrzebujesz dużego bloku tekstu, aby przekazać myśl lub pomysł. Możesz na przykład w zabawny sposób połączyć swój dziennik podróży ze swoją CEWE FOTOKSIĄŻKĄ. Czasami używane elementy tekstowe mogą uzupełniać i podkreślać podstawową ideę Twojej książki. W przypadku szczególnie udanych zdjęć wystarczy jednak, aby obraz mówił sam za siebie. W tym przypadku tekst lub podpisy mogą rozpraszać uwagę. Jednocześnie pomyśl o wystarczającej przestrzeni: puste obszary, tak zwana biała przestrzeń, mogą również funkcjonować jako osobny element stylu i przyczynić się do tego, że Twój projekt bedzie zachwycał.

Otwarta fotoksiążka: trasa jest zilustrowana za pomocą mapy z przykładowymi zdjęciami.
Każda sekcja z podróży jest podzielona na rozdziały. Integracja map na początku rozdziału nadaje CEWE FOTOKSIĄŻCE strukturę, która umożliwia czytelnikowi szybką orientację.

Koncepcja kolorystyczna ślubu również pasuje do fotoksiążki

Ślubna CEWE FOTOKSIĄŻKA Melli i Benniego jest dobrym przykładem przemyślanego projektu z jednorodnym światem obrazów. Para zdecydowała się na kolorystykę swojego ślubu jako centralny element aranżacji książki. Zielono-niebieskie odcienie, które dominują podczas uroczystości, można znaleźć zarówno na okładce, jak i wewnątrz fotoksiążki. Regularne naprzemiennie zdjęcia czarno-białe i kolorowe zapewniają dodatkową różnorodność stron bez wprowadzania zbędnego niepokoju. CEWE FOTOKSIĄŻKA dla pary jest szczególnie zachwycająca dzięki zastosowaniu zabawnych elementów tekstowych, które kontrastują i rozluźniają zasadniczo prosty wygląd fotoksiążki.

Weselna CEWE FOTOKSIĄŻKA zachwyca wyjątkowo harmonijną kolorystyką.
CEWE FOTOKSIĄŻKA na wesele została zaprojektowana z wielką miłością: tutaj koncepcja kolorystyczna i układ są optymalnie dopasowane.

Idealna równowaga zdjęcia i grafiki

CEWE FOTOKSIĄŻKA może być zaprojektowana jako klasyczny ilustrowany album. Niezależnie od tego, czy są to ujęcia krajobrazowe, zdjęcia ze świata roślin czy fotografia architektoniczna - główną atrakcją jest wyważony projekt. Podczas gdy emocjonalne fotoksiążki na temat podróży, ślubów, a nawet narodzin robią wrażenie przede wszystkim dzięki sympatycznym detalom, takim jak cliparty, minimalizm jest kluczem do twórczego sukcesu w przypadku ilustrowanego albumu.

Jörg Uhlenbrock, który jest częścią zespołu CEWE, wzmacnia oddziaływanie swoich zdjęć krajobrazowych, poświęcają przykładowo każdemu zdjęciu własną stronę. Wolna przestrzeń, którą wybrał, zapewnia idealną równowagę zdjęcia i grafiki oraz sprawia, że ​​strona książki wygląda jak ściana wystawowa w galerii. Zestawienie zdjęć o różnej intensywności kolorów zapewnia dodatkowy kontrast, który separuje obrazy od siebie, jednocześnie stwarza wystarczająco dużo miejsca dla każdego z nich, a tym samym nadaje fotoksiążce więcej indywidualności.

Ślubna CEWE FOTOKSIĄŻKA przekonuje przyciągając wzrok na każdej podwójnej stronie.
Jednobarwne szare tło zapewnia spokój i jednocześnie pomaga wyróżnić samo zdjęcie. Zielony pasek z clipartem na dole strony optycznie obramowuje stronę i sprawia, że ​​fotoksiążka wygląda profesjonalnie i elegancko.

Umiejętnie rozmieszczaj zdjęcia

Umieszczanie obiektów na stronie fotoksiążki z milimetrową precyzją to mały wyczyn. Ale jest kilka narzędzi, które mogą ci w tym pomóc. Do aranżacji zdjęć możesz wykorzystać gotowe układy stron naszego programu projektowego lub dowolnie je łączyć. Narzędzia do układów w bloku narzędzi z prawej strony okna roboczego pomagają precyzyjnie rozmieścić wszystkie obiekty na wybranej stronie. Innym sposobem wyrównywania obrazów jest zaznaczanie zdjęć i kliknięcie prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć tak zwane menu kontekstowe. Tutaj znajdziesz wszystkie narzędzia do wyrównywania zdjęć.

Twórz odstępy o jednakowej wielkości

Jeśli zdecydujesz się samodzielnie zaprojektować układ strony, możesz użyć pewnej sztuczki, aby ustandaryzować odległości między zdjęciami. Możesz to zrobić, klikając w element "Cliparty" w menu projektowym po lewej stronie. Wybierz kategorię "Kolory" z menu rozwijanego. Tam wybierasz kolor, który wyróżnia na Twoim zdjęciu i przeciągasz go na stronę. Ustaw kolorowe pole tak, aby wypełniało przestrzeń między dwoma zdjęciami. Teraz skopiuj to pole i wklej je ponownie. To kolorowe pole służy teraz jako przekładka dla innych zdjęć na stronie. Jeśli wcześniej aktywowano "Magnetyczne linie pomocnicze", bardzo łatwo jest rozmieścić wszystkie obiekty na żądaną odległość. Pamiętaj, aby na końcu usunąć wszystkie kolorowe pola! Warto wiedzieć: Możesz zapisać wszystkie indywidualne układy, za pomocą których zaprojektowałeś swoją CEWE FOTOKSIĄŻKĘ do przyszłych projektów w "Moje układy".

Kolorowe pudełko z sekcji clipartów służy jako dystans między kilkoma zdjęciami.
Użyj kolorowego pola ze zbioru clipartów, aby wyrównać odległości między kilkoma zdjęciami.

Aby Twoja fotoksiążka zachwycała od pierwszego spojrzenia, znajdziesz tutaj wskazówki dotyczące projektu okładki.

Od wskazówek projektowych po program projektowy

W ten sposób Twoje wspomnienia stają się namacalne