Status zamówienia
INFORMACJE
Obsługa Klienta
+48 77 406 31 83

W 5 krokach - kadrowanie zdjęć

Wolisz umieścić w swojej CEWE FOTOKSIĄŻCE zdjęcie w pionie, zamiast poziomie? Nie ma problemu: można je przyciąć bezpośrednio w programie projektowym CEWE FOTOŚWIAT. Czy to prostokątne, okrągłe, owalne, czy nawet odręcznie skadrowane - sekcję obrazu można zmienić w zaledwie kilku krokach.

Oto jak to działa:

CEWE – podgląd zdjęć: Wybieranie i przycinanie zdjęć

• Jeśli klikniesz na "Zdjęcia i filmy" w menu projektu znajdującym się po lewej stronie, w obszarze wyboru pojawią się Twoje zdjęcia. Gdy klikniesz dwukrotnie na zdjęcie, które chcesz przyciąć, otworzy się program CEWE - podgląd zdjęć. Wybierz ikonę "Przytnij" znajdującą się po lewej stronie.

• W górnym pasku narzędzi możesz wybrać jeden z trzech sposobów przycinania zdjęcia: prostokąt, owal lub lasso, które pozwala na przycinanie odręczne. Wybierz żądane narzędzie za pomocą jednego kliknięcia. Kształt ramki do kadrowania na zdjęciu zmieni się zgodnie z powyższym. Jeśli przeciągniesz czerwone kropki, zmienisz rozmiar proporcjonalnie, a czerwone kwadraty zmienią ramkę do przycinania. Możesz przesunąć ramkę kadrowania do żądanej pozycji trzymając wciśnięty przycisk myszy.

CEWE – podgląd zdjęć: Zmiana formatu obrazu i przejście do tła

• W CEWE- podgląd zdjęć masz możliwość zdefiniowania proporcji obrazu na pasku narzędzi. Na przykład, jeśli chcesz wykadrować swoje zdjęcie do kwadratu, kliknij na ikonę „nożyczki”, następnie wybierz opcję "Stałe" na pasku narzędzi. Później wprowadź pożądany stosunek na stronę, w naszym przykładzie "1". Jeśli chcesz, aby przejście od krawędzi zdjęcia do tła było przezroczyste, ustaw miękką krawędź. Intensywność można ustawić za pomocą wartości procentowej w górnej części paska narzędzi.

• Jak tylko wybierzesz żądany obszar zdjęcia, kliknij na przycisk "przytnij" znajdujący się po lewej stronie w CEWE – podgląd zdjęć.

• Aby zapisać edytowane zdjęcie, kliknij "Zapisz" w górnej części paska narzędzi. Spowoduje to otwarcie okna "Opcje zapisu" co pozwoli na szybkie zapisanie obrazu.