Info
Obsługa Klienta
+48 77 406-31-83
CEWE FOTOKSIĄŻKA w formie Kroniki - podsumowanie dwunastu miesięcy lub całej dekady. Utrwal rodzinne wspomnienia

Kreatywne wskazówki

Pomysły na projekt CEWE FOTOKSIĄŻKI w formie Kroniki Rocznej

W ciągu całego roku może wydarzyć się tak wiele. Zwłaszcza młodzi rodzice mogą sporo o tym. Dzieci rosną tak szybko, czasem szybciej niż by chcieli tego rodzice. W tak krótkim czasie uczą się tak wielu rzeczy. Zaraz po urodzeniu po raz pierwszy uśmiechają się do Mamy i Taty, poznają świat na spacerach, a w pewnym momencie mogą usiąść lub nagle powiedzieć „mamo”. To wszystko są niezapomniane chwile, które warto uwiecznić!

W CEWE FOTOKSIĄŻCE możesz zamienić te chwile w trwałe wspomnienia, do których zawsze będziesz mógł wrócisz i ponownie je przeżyć. Pewnego dnia będziesz miał okazję pokazać swoim dzieciom, jak wyglądały ich pierwsze dni, tygodnie i miesiące, dzięki utrwalonym momentom na zdjęciach. Możesz uwiecznić piękne chwile z ostatnich dwunastu miesięcy w Kronice Rocznej lub wykorzystać rok 2020 jako podsumowanie dekady.

Kronika Roczna to bezcenna pamiątka, dlatego warto zadbać o to, aby pięknie wygląda na półce z książkami i w czasie powrotu do wspomnień. Zachwycający efekt możesz uzyskać, dzięki uszlachetnieniu w kolorze złota, srebra, różowego złota lub lakierem dekoracyjnym. Przedstawiamy dwa pomysły, jak łatwo zaprojektować okładkę za pomocą bezpłatnego programu projektowego CEWE Fotoświat.

Wyjątkowe zakończenie roku

Okładka CEWE FOTOKSIĄŻKI ze zdjęciami dziecka oraz złotym napisem 2020.
Rodzina Wartmannów zdecydowała się na uszlachetnienie w kolorze złotym na okładce.

Dwanaście miesięcy w jednej fotoksiążce. Nasi Klienci rodzina Wartmannów podsumowała pierwszy rok ze swoimi uroczymi bliźniaczkami i szczęśliwe rodzinne życie w CEWE FOTOKSIĄŻCE w formie Kroniki Rocznej. Dzięki uszlachetnieniu w kolorze złotym napis 2020 wyróżnia się nie tylko pod względem wizualnym, ale także swoją strukturą, co jest wyczuwalne po przejechaniu palcami po tytule. Małe zdjęcia dają przedsmak tego, co jest znajduje się w fotoksiążce. Wiele emocjonalnych wspomnień z pierwszego roku z bliźniakami.

Tak to działa:

 1. Otwórz bezpłatny program projektowy CEWE Fotoświat i wybierz format „Duży”, a także rodzaj papieru oraz twardą okładkę.
 2. Umieść białe tło z przodu i z tyłu swojej fotoksiążki. Wybierz cztery zdjęcia i przeciągnij je obok siebie w obszarze roboczym na tytuł fotoksiążki. Pierwszą fotografię wytnij w wąski prostokąt jak w naszym przykładzie, zaznacz je, a następnie zrób tak z trzema pozostałymi zdjęciami.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby przejść do pozycji menu „Wyrównaj i rozmieść obiekty”. Dostosuj ustawienia w taki sposób, aby zdjęcia były tego samego rozmiaru. Program dostosowuje rozmiaru do zdjęcia, które przycinałeś jako pierwsze.
 4. Teraz ustaw zdjęcia na różnych wysokościach. Prawym przyciskiem myszy ponownie otwierasz pozycję menu „Wyrównaj i rozmieść obiekty” i wybierz opcję „Wyrównaj obiekty równomiernie w poziomie”. W ten sposób Twoje zdjęcia zostaną umieszczone obok siebie w tych samych odstępach.
 5. W menu projektowania po lewej stronie otwórz obiekt clipart i wybierz kwadratowy kształt. Umieść obiekt pod pierwszym zdjęciem i pomaluj go na jasny kremowy odcień. Pociągnij kwadrat do prostokąta i dopasuj jego szerokość do powyższego wzoru. Kliknij prawym przyciskiem myszy i skopiuj clipart i wklej i umieść pod następnym zdjęciem. Powtórz ten proces dla pozostałych obrazów.
 1. Umieść liczbę na każdym prostokącie w polu tekstowym. W naszym przykładzie jest to czcionka „Courier PS” w rozmiarze 172 punktów (Pt). Włącz złote wykończenie dla wszystkich pól tekstowych za pomocą górnego paska menu.
 2. Aby stworzyć kontrast z liczbami, umieść tytuł („nasz rok”) dyskretnie tą samą czcionką, a także złotym wykończeniem nad zdjęciami. Wybierz rozmiar czcionki 24 pkt. Możesz wyśrodkować pole tekstowe za pomocą pozycji menu „Rozmieść”, którą znajdziesz w prawym górnym rogu oprogramowania do projektowania.

Cała dekada w CEWE FOTOKSIĄŻCE

CEWE FOTOKSIĄŻKA w formacie kwadraowym. Małe miniatury przedstawiają rodzinne zdjęcia i tekst z uszlachetnieniem.
Miniaturowe zdjęcia połączone z tekstem. Rodzina Kellerów podsumowała swoją dekadę w CEWE FOTOKSIĄŻCE.

Koniec 2020 roku to dobra okazja do podsumowania całej dekady, dzięki osobistym zdjęciom. Nasi Klienci rodzina Kellerów zrobiła przegląd ostatnich dziesięciu lat. Wiele się działo, zaczynając od wymarzonego ślubu na plaży, po ciążę, aż pierwszych chwil z dzieckiem. Wiele szczęśliwych chwil spędzonych razem. Różnorodność wydarzeń jest już widoczna na okładce. Miniaturowe zdjęcia pokazują, co wydarzyło się u Kellerów między 2010 a 2020 rokiem. Wykorzystywane są do tego kafelki na tytułowej stronie oraz tekstowe elementy projektu z uszlachetnieniem.

Tak to działa:

 1. W bezpłatnym programie projektowym CEWE FOTOŚWIAT CEWE wybierz format XL, rodzaj papieru i twardą okładkę.
 2. Kolaż kafelków na okładce składa się z jedenastu zdjęć i pięciu kwadratowych kolorowych pól, które są po prostu wstawiane jako obiekty clipart. Wybierz osobiste fotografie i dotnij je do wymiaru kwadratu. Ułóż 16 pól ze zdjęciami i tekstem tak jak w naszym przykładzie. Aby to zrobić, użyj funkcji „Wyrównaj i rozmieść obiekty”, klikając prawym przyciskiem myszy, za pomocą której można ustandaryzować rozmiar i odstępy między elementami.
 3. Ogólny obraz wygląda szczególnie harmonijnie, jeśli na okładce zaprezentujesz niektóre ze swoich zdjęć w czerni i bieli. Możesz to zrobić w CEWE Fotoświecie klikając dwukrotnie na zdjęcie i wybierając czarno-biały filtr w efektach kolorystycznych. Kliknij „Zapisz” i „Zastąp zdjęcie w produkcie”. Twoje zmiany zostaną zastosowane bezpośrednio do Twojej okładki.
 1. Użyj pola tekstowego, aby wstawić rok lub inne informacje w kolorowych polach, które chcesz aby widniały na okładce Twojej CEWE FOTOKSIĄŻKI. Jeśli wybrałeś opcję uszlachetnienia, zostaną wyświetlone odpowiednie czcionki, których możesz użyć. Rodzina Kellerów zastosowała czcionkę „Unica One” w rozmiarach 72 i 36 pkt na okładce fotoksiążki.
 2. Użyj innych klipartów, takich jak kropki lub serca w polach kolorów.

CEWE FOTOKSIĄŻKA: współdzielona radość to podwójna radość

W ten sposób zaczniesz swój następny projekt prosto z serca